Як навчити дитину визначати час?

Як навчити дитину визначати час?

Що таке час або вчимо годинник? Даний матеріал допоможе батькам, вчителям і вихователям познайомити дітей з годинником, навчити дитину визначати час за годинником, дізнатися історію годин і дізнатися інші цікаві подробиці про годинник. Що ж таке час? Час не можна побачити, почути, помацати. І все ж воно є.

Адже всі події в навколишньому світі протікають у часі! Час завжди знаходиться в русі. Воно не зупиняється ні на одну мить! Причому тече час завжди тільки в одному напрямку від минулого до майбутнього. Час не можна повернути назад, затримати або зупинити.

Стародавні греки вважали, що поруч з людьми струмує невидима ріка, яка назавжди забирає дні, тижні, місяці і роки. Вони назвали цю річку Летой рікою часу. Давайте трохи поміркуємо про час. Чи відчували ви почуття, ніби час немов летить на крилах? Минула година, інший, третій, а вам здається, що промайнуло одну мить!

Коли це буває? Коли ви зайняті цікавою грою або захоплюючою справою.

Недарма кажуть: Щасливі годин не спостерігають. Але трапляється і так, що вам здається, ніби час повзе повільно, як равлик. Якщо доводиться когось чекати чи нема чим зайнятися, час немов сповільнюється. Нудний день до вечора, якщо робити нічого помітили люди. Чимало прислів’їв і приказок складено про часу.

Є серед них і такі: Час дорожче золота, Час ні за які гроші не купиш. Чому так говориться? — Та тому, що життя людини обмежена в часі, і використовувати дорогоцінний час потрібно на цікаві та добрі справи. Чи знаєте ви, що таке час? Воно невидимо і неусвідомлено.

Час настановами. Воно летить на крилах все вперед і вперед. Прочитайте казку про хлопчика і часу — казка Перш ніж пояснювати дитині як можна визначити час за годинником, необхідно пояснити йому: Якими предметами ти користуєшся вранці, вдень, ввечері, вночі?

Розфарбуй кружечки біля них (якщо зранку — в жовтий, вдень — в червоний, ввечері — в зелений, а вночі — в синій колір) Який час доби настає після ночі?

А яке слід за вранці? У який час дня ми снідаємо, обідаємо, вечеряємо?

Що ти п’єш вранці: чай, молоко, какао? Коли твої мама або тато приходять з роботи?

Який час доби, по-твоєму, проходить дуже швидко, а яке здається довгим: ранок, день, вечір чи ніч? Скажи навпаки: ранок-. ; День -. ; Схід -. ; Північ -. Знайди зайве слово: Сонце, зірка, Місяць, дощ, Венера, комета. Ми говоримо: здрастуй, привіт,. (Продовжуй), до побачення, до скорого. (Продовжуй) Батько ставить перед дитиною будильник і звертає увагу малюка на наступне: на циферблаті дві стрілки.

Маленька стрілка показує годинник, велика стрілка завжди показує хвилини. Доба — це 24 години. Подивися на картинки і назви той час, в який ти робиш це дію. Дорисуй стрілки, позначивши на годиннику потрібний час. Визнач котра година?

Постав час: на годиннику намалюй годинну стрілку. Чверть години — це 15 хвилин (велика стрілка пройшла 15 ділень, або четверту частину кола).

Половина години (або півгодини) — це 30 хвилин (велика стрілка пройшла 30 ділень, або половину кола). Подивися уважно на картинки і скажи, скільки зараз часу на годиннику. На деяких циферблатах є і третя стрілка. Вона називається секундною і позначає секунди.

60 секунд — це 1 хвилина. З чого складається годину? (З хвилин). Скільки в годині хвилин? (60). А скільки в хвилині секунд? (Теж 60). Розкажіть про стрілки годин.

Скажи: Ра-а-аз — це пройшла одна секунда. А якщо ти повільно дорахував до 60 (ра-а-аз. два-а-а і т. д.), то пройде приблизно одна хвилина. Що можна зробити за одну хвилину?

Попроси маму засікти час і спробуй написати за одну хвилину якомога більше паличок або кружечків. Порахуй. На циферблаті годинника зазвичай є великі цифри, що позначають години: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.

Порахуй, скільки хвилин поміщається між двома будь-якими великими цифрами. Правильно, 5. Кожен відрізок — це одна хвилина. Коли велика стрілка просунеться від однієї великої цифри до іншої — значить пройшло 5 хвилин.

Скільки хвилин міститься в половині години? Скільки хвилин міститься в чверті години?

Знайди зайве слово: хвилина, година, секунда, час, півгодини. Чому говорять: Час дорожче золота? Після того, як ви прояснили, що таке година, хвилина і секунда, переходьте до наступних понять часу:, У статті використовувалися матеріали: Т. А. Шоригіна Бесіди про простір і час. Методичний посібник

Г. П. Шалаєва Заходи часу, довжини, маси, вартості. Маленький геній Якщо у Вас є цікаві та корисні матеріали, Ви можете надіслати їх нам на.

Ми будемо раді їх розмістити на сторінках нашого сайту! Дивіться також.

Як навчити дитину визначати час?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!
Комментарии закрыты