За що відповідають півкулі мозку?

За що відповідають півкулі мозку?

За що «відповідають» ліве і праве півкуля нашого мозку. Мозок — складна і взаємопов’язана система, сама велика і функціонально важлива частина ЦНС.

Його функції включають обробку сенсорної інформації, що надходить від органів чуття, планування, прийняття рішень, координацію, управління рухами, позитивні і негативні емоції, увагу, пам’ять. Вища функція, виконувана мозком — мислення. Можна легко протестувати, яке з півкуль мозку у Вас активно в даний момент.

Подивіться на цю картинку. Якщо дівчина на зображенні обертається за годинниковою стрілкою, то в даний момент у вас більше активно ліва півкуля мозку (логіка, аналіз). Якщо ж вона повертається проти годинникової стрілки, то у вас активно права півкуля (емоції та інтуїція).

У яку сторону дівчина обертається у вас? Виявляється, що деяким зусиллям думки, можна змусити дівчину обертатися в будь-яку сторону. Для початку, спробуйте подивитися на картинку расфокуссірованним поглядом. Якщо ви дивитеся на картинку одночасно зі своїм партнером, другом, подругою, знайомим, дуже часто буває, що ви одночасно спостерігаєте, як дівчина обертається в дві протилежні сторони один бачить обертання за годинниковою стрілкою, а інший проти. Це нормально, просто в даний момент у вас активні різні півкулі мозку.

Це, звичайно, жартівливий тест, але він має частку правди. Ось ще один варіантів обертається картинки. Після перегляду цих картинок особливий інтерес представляє зображення з подвійним обертанням. Як ще можна перевірити, яке з півкуль у вас більше розвинене? — Стисніть долоні перед собою, тепер сплетіть пальці рук і зауважте, великий палець якої руки опинився зверху. — Поплескав у долоні, відзначте яка рука зверху.

— схрестіть руки на грудях, відзначте яке передпліччя зверху. — Визначте провідний очей. Як можна розвинути здібності півкуль. Існує декілька простих способів розвитку півкуль. Найпростіший з них — збільшення обсягу роботи, на якій орієнтоване півкулю. Наприклад, для розвитку логіки Вам необхідно вирішувати математичні завдання, відгадувати кросворди, а для розвитку уяви відвідувати художню галерею і т. п. Наступний спосіб максимально задіяти сторону тіла, контрольовану півкулею для розвитку правої півкулі необхідно працювати лівою частиною тіла, а для опрацювання лівої півкуль — з правого.

Наприклад, ви можете малювати, стрибати на одній нозі, жонглювати однією рукою. Розвинути півкуля допоможе вправа, на усвідомлення правого і лівого півкулі мозку. 1. Підготовка до вправи. Сядьте прямо, закрийте очі. Дихання має бути спокійним і рівномірним.

Візуально уявіть собі Ваш мозок, що складається з двох півкуль і розділений на дві половини за допомогою мозолистого тіла. (Див. мал вище) Сконцентруйтеся на своєму мозку.

Пробуємо (в своїй уяві) встановити зв’язок зі своїм мозком, поперемінно заглядаючи лівим оком в ліва півкуля мозку, а правим — в праве. Потім, обома очима дивимося всередину, на середину мозку з мозолясті тілом. 2. Виконання вправи. Повільно вдихаємо, наповнюємося повітрям і затримуємо дихання ненадовго.

Під час видиху направляємо потік нашої свідомості, як прожектор, на ліву півкулю і «дивимося» на цю частину мозку. Потім знову робимо вдих, затримуємо дихання і на видиху направляємо прожектор на права півкуля головного мозку. Уявляємо собі: зліва — чітке логічне мислення; праворуч — мрія, інтуїція, натхнення. Зліва: вдих, пауза, видих пов’язаний з проекцією числа.

Справа: вдих, пауза, видих пов’язаний з проекцією літери. Т. е. ліворуч: число 1 число 2 число 3 і т. д. Справа: буква А буква Б буква В і т. д. Цю комбінацію чисел і букв продовжуємо до тих пір, поки вона викликає приємні відчуття.

Букви і числа можна поміняти місцями, або замінити їх чимось іншим — наприклад, літо — зима, білий — чорний. На завершення цієї теми, хочу продемонструвати ще одну унікальну можливість Вашого мозку.

За що відповідають півкулі мозку?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!
Комментарии закрыты