Як виростити тютюн?

Як виростити тютюн?

Куріння шкідливе для вашого здоров’я сам я дотримуюся цього правила. Але без тютюну на своїй присадибній ділянці обійтися не можу. Він потрібен мені для боротьби з різними шкідниками сільськогосподарських рослин і менший брат і батько курять. Сигарети коштують чимало і нерідко вони сумнівної якості, тому краще і дешевше виростити власний тютюн. Хочу розповісти про дивну тютюні, якого майже немає в наших краях.

А назва цього дива Вірджинія. Висота прямостоячей стебла від 2, 5 до 3 м. Довжина одного листка досягає метра. Розміщуються вони ярусами. Суцвіття волоть, ніжного рожевого кольору. Плід коробочка.

Як бачите, навіть ця суха інформація дає можливість читачеві переконатися в перевазі цього велетня над відомими видами тютюну. Але головний козир тютюну Вірджинія це те, що його не потрібно пасинкувати! Ось чому всі мої сусіди, а серед них двоє вісімдесят літніх дідусів, які все життя курили тільки наш, звичайний тютюн, побачивши у мене на городі Віргінію, також почали вирощувати цей сорт. І не можуть нахвалитися його фортецею. За період вегетації у звичайного тютюну потрібно робити 4-5, а то і 6 пасинків.

Цей захід сприяє підвищенню врожаю, оскільки речовини не витрачаються на подальший розвиток бічних пагонів. А в сорту Вірджинії бічних пагонів немає. Листя розміщені таким чином, що повністю покривають стебло, тому, пасинкам немає місця для зростання. Саме це головне і незаперечна перевага тютюну Вірджинія над відомими в наших краях сортами. Віргінію я вирощую тільки розсадним способом.

Для розсади оптимальна температура 22-28 градусів С, а після появи 18-25 градусів С. Догляд за нею передбачає поливи, провітрювання, боротьбу з бур’янами. Розсаду слід підгодувати 2-3 рази мінеральними й органічними добривами.

З органічних добрив я застосовую курячий послід у співвідношенні 1:30. Готова до висадки розсада повинна мати добре розвинену кореневу систему, гнучкий стебло з 5-6 справжніми листочками. Обов’язково загартовую її, а за 2-3 дні до пересадки у відкритий грунт поливаю. На грядку розсаду висаджую 45-денного віку, коли верхній шар грунту прогріється до 10-12 градусів і мине загроза весняних. Відстань між ямками повинні становити не менше 1 м, враховуючи велике зростання і величезний розмір листя тютюну.

Вірджинія вимагає багато вологи під час висадки розсади та її вкорінення, а також у період формування листя. Тому в ці періоди бажано поливати її якомога частіше. Тютюн світлолюбна рослина.

Через недостатнє освітлення розвиток її затримується, а значить і якість листя погіршується. Основний догляд за тютюном в період вегетації передбачає боротьбу з бур’янами.

А від найбільш копіткої і важливого пасинкування, Вірджинія вас позбавить. І ще один плюс тютюну цього сорту. Листя його, на відміну від інших сортів, дозрівають одночасно.

Це теж позбавляє від необхідності 5-10 разового збору листя, і, головне, економить час. Зібрані листя я складаю в купки і відправляю в сушильний сарай, де нанизую їх на шнури і сушу. Сушку тютюну здійснюю у дві фази: ловлення і фіксація. Ловлення відбувається в сушильній сараї, де розвішано листя тютюну я тримаю при температурі +26-30 градусів С. У цей період листки не дихають і випаровують вологу, в їх тканинах відбуваються складні біохімічні процеси розпаду білків і перетворення крохмалю в цукор.

Вміст нікотину зменшується, а кількість ароматичних сполук збільшується. В результаті ловлення листя набуває жовтого кольору, його якість поліпшується. Фіксація це заключний етап сушіння тютюну на сонці, який триває від 15 до 20 днів.

Після цих нехитрих процедур листя тютюну повністю готові для переробки. Тому, якщо вам потрібно вирощувати тютюн, то кращого гатунку, ніж Вірджинія, не знайти.

Як виростити тютюн?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!
Комментарии закрыты