Навіщо кішці вуса?

Навіщо кішці вуса?

Для дотику. Коли кішка обнюхує небудь новий предмет, вона одночасно з цим обмацує його спрямованими вперед вибриссами (вусами) так само, як ми обмацуємо предмети кінчиками пальців. Під час руху кішка розставляє свої вібриси в сторони, стосується ними перешкод, і це дозволяє їй рухатися дуже акуратно (не торкатися перешкод тілом). За допомогою широко розставлених вибрисс кішка може визначити діаметр отвору пролізе вона туди чи ні.

Вібриси є не тільки у кішок, але і у всіх інших звірів і у собак, і у щурів, і навіть у китів. За будовою вібриси являють собою звичайні волосся, тільки більш товсті. Як і все волосся, вібриси це абсолютно мертві освіти; дотикові нервові закінчення знаходяться в шкірі, у волосяній цибулині. (Дотикальна функція останнє, що залишилося у волосся на шкірі людини.

Доторкніться до волоска на своїй руці і ви приблизно зрозумієте, що відчуває кішка за допомогою вибрисс. ) Помре чи кішка, якщо відрізати їй вуса? Ні, слава богу. Інакше діти, по дурості отстрігать вуса своїм кішкам, отримували б сильне нервове потрясіння (а не тільки порку від батьків). Кішки і самі можуть пошкодити свої вуса, наприклад, підпалити.

Крім того, пишуть, що іноді мама-кішка особисто відгризає вібриси найактивнішим своїм кошенятам (нехай вони поки посидять в гнізді бач, розповзалися! А вуса через кілька місяців відросте заново). Нарешті, деякі породи лисих кішок зовсім не мають вибрисс, але при цьому цілком нормально бігають. Чи відчувають вібриси на відстані? В інтернеті з одного сайту на інший кочує пропозицію Вуса неймовірно чуйно відгукуються на найменші роздратування, вловлюють коливання повітря, їм навіть не обов’язково торкатися до предметів, а досить уловити ті повітряні потоки, які виникають при наближенні кішки до різних перешкодам. Тобто, типу, кішка робить крок вперед, при цьому створюється повітряний потік, він відбивається від перешкоди, вібриси це відчувають, кішка зупиняється таким чином, вона може абсолютно спокійно пересуватися в повній темряві.

На мій погляд це навряд чи. Тварина, описане в попередньому абзаці не кішка, а прямо кажан якась.

Хоча, якщо подумати, доводів за і проти бет-котів (bat-cat) виходить приблизно порівну.

Навіщо кішці вуса?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!
Комментарии закрыты