Як знайти амплітуду?

Як знайти амплітуду?

Розглядаючи дану тему, необхідно, перш за все, визначитися з тим, що ж таке амплітуда взагалі. Амплітуда являє собою різницю між екстремальними показниками тих чи інших величин.

У даному конкретному випадку ми будемо розглядати амплітуду коливань температури. Дана характеристика клімату є важливою для будь-якої місцевості. З умінням обчислювати даний показник стикаються, люди таких професій як біолог, фізик-ядерник, хімік та інші. До цього числа також відносяться і медики, тому що значні коливання температури протягом доби можуть свідчити про наявність різного роду захворювань. Тобто амплітуда коливання температури повітря це, по суті, різниця між максимальним і мінімальним показниками температури повітря.

Можна навести такий приклад: найвища температура повітря протягом доби 180 `С, а найнижча 90` С, отже, амплітуда коливань повітря буде дорівнює 90 `С (180 90 = 90). Характер земної поверхні має вплив на амплітуди коливань температур за добу. У похмурі дні добові амплітуди коливань температури знижуються. Річні амплітуди коливання температури повітря знаходяться в залежності від широти місцевості: найменша у екватора, становить 10 `С, найбільша в середніх широтах, це 280` С. А якщо порівнювати місця, що знаходяться на однаковій широті, то тут головним чином має вплив дальність океану, чим ближче до, тим нижче річна амплітуда коливань температури.

Як же визначити показник річної амплітуди коливань температури? Дуже просто, потрібно визначити різницю між середніми показниками найбільш теплого і відповідно найбільш холодного місяців в році.

Можна навести такий приклад: показник середньої температури повітря в липні дорівнює +34 `С, а в січні — 15` С. 34 + (-15) = 49 `С це і є показник річної амплітуди коливання температури. Важливим також є вимірювання амплітуди коливання температури повітря в опалювальних приміщеннях в зимовий період часу, даний показник визначається також шляхом розрахунку. Показник амплітуди коливань температури повітря в опалювальному приміщенні з періодичною роботою опалення — показник теплотривкості огороджувальних дане приміщення конструкцій. Було розраховано, що амплітуда коливань температури повітря в приміщенні при пічному опаленні вище 3 `С. Необхідність обліку тепловіддачі в будівельній теплотехніці в нестаціонарних умовах виникає при вирішенні таких питань як: розрахунок амплітуди коливання температури повітря в приміщеннях щодо нерівномірності віддачі тепла системою опалення; визначення загасання температурних коливань в огородженні щодо коливань температури повітря зовні або під впливом радіації, що випромінюється сонцем; підігрів і охолодження об’ємних огороджень і пр.

У разі, коли середня годинна тепловіддача печі, яка формулюється лабораторними випробуваннями, відповідає тепло-втрат певного приміщення, то перед тим як встановити дану піч, потрібно визначити амплітуду коливання температури повітря в приміщенні при даній печі. Недоліки пічного опалення: — площа, яка потрібна для того, щоб зберігати паливо, а також труднощі при його доставці; — втрата корисної площі, яку займають печі; — забруднення приміщень, яке відбувається при чищенні печі від золи і сажі; — порівняно з централізованим опаленням, більш висока амплітуда коливання температури повітря протягом доби; — при порушенні правил експлуатації печі існує небезпека отруєння чадним газом.

Існує таке поняття як теплоустойчивость зовнішнього огородження. Це така здатність огородження, при якій воно дає менша або більша зміна температури внутрішньої поверхні при коливанні температури повітря в приміщенні або температури зовнішнього. При цьому, чим більше зміна температури внутрішньої поверхні огородження при одній і тій же амплітуді коливання температури повітря, тим воно менш Теплотривкість, і навпаки.

Чим теплоємність огороджень приміщень більше, тим більше дані огорожі поглинають тепло-надлишків, а це призводить до зменшення амплітуди коливання температури повітря. Після визначають вплив нерівномірності теплопередачі печі на зміну температури повітря в приміщенні. Необхідно зауважити, що при використанні однакових печей в різних за своєю конструкцією приміщеннях коливання температури повітря в них значно відрізняються.

Тому всі розрахунки доповнюються перевіркою теплотривкості приміщення, яка характеризується амплітудою коливання температури повітря в приміщенні.

Як знайти амплітуду?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!
Комментарии закрыты