Як різати стельовий плінтус?

Як різати стельовий плінтус?

Ви хочете вирізати і приклеїти на стелю плінтус правильно, але не знаєте як це зробити? На перший погляд це здається не складно, але якщо розглянути всі більш детальніше, то все не так то й просто. На фото нижче, показано як правильно вирізати і приклеїти внутрішній і зовнішній кут, для стельових плінтусів (галтелей).

Вся інструкція розписана поетапно у зрозумілій формі з прикладами. Стельові плінтуса зазвичай роблять, коли необхідно закрити зазори між стелями та оздоблювальними матеріалами на стіні. Наприклад, Ви вирішили, і чим далі по стіні, тим більше і ширше стає щілину між стелею і шпалерами.

Знаю одну людину, з яким сталася така ситуація, він не слухав досвідчених людей і в кінцевому результаті вийшло те, чого він найменше хотів. І йому довелося бігти в найближчий магазин і купувати галтелі. Отже, давайте почнемо. Для початку виміряйте метраж периметра приміщення і визначте скільки потрібно галтелей. Довжина звичайно йде за стандартом 2 метри.

Але краще всього придбати з запасом, про всяк випадок. Також визначтеся з шириною, яка Вам підійде. Їх можна клеїти до стінки двома способами.

Перший спосіб: на шпаклівку (до поклейки шпалер). А другий: відразу на шпалери і на клей. Більшість воліють кріпити прямо на шпалери. Радимо відмінний клей для цього Момент Монтаж.

Все буде відмінно триматися. Але цей спосіб не підійде тим, у кого криві стіни, так як між стіною і галтелями можуть утворитися щілини, їх потрібно буде замазувати цим же клеєм. Він білого кольору, тому вийде більш менш нормально. Бажано вирівняти стіни.

Один мій знайомий, він займається євроремонтом, радить клеїти стельові плінтуса на шпаклівку, тобто до обклеювання шпалер. Таким чином щілини закладаються допомогою шпаклівки. І відповідно підганяєте шпалери до самим Галтель. Цей варіант підійде більш досвідченим. Загалом кожен сам для себе вирішує який спосіб йому використовувати.

Почати потрібно з кута кімнати. І саме тут і можуть початися проблеми.

На перший погляд, здається що зробити кут стельового плінтуса просто, повірте це не так. Ви можете придбати в магазині вже готові куточки, вони продаються разом з галтелями. Якщо не зможете знайти, то Вам доведеться самим вирізати кути. Вирізати потрібно за допомогою таких інструментів: стусло, ножівка, гострий ніж.

Вставте шматок матеріалу в стусло під кутом 45 градусів і щільніше притисніть. Тепер залишилося під потрібним кутом і з потрібної сторони обрізати стельовий плінтус. Тепер розберемося більш докладно як це робиться з фото прикладами. Таким чином ріжемо плінтус, якщо потрібно отримати зовнішній кут.

У підсумку виходять ось такі краї Галтель. Потім внутрішній кут. Зверніть свою увагу, але те, під яким кутом і з якої сторони стусла потрібно різати стельовий плінтус. Ось що вийшло в результаті, після розрізу і приклеювання на стіну

Сайт радить для початку потренуватися на шматочках, якщо все вийде, то вперед за справу, вирізати внутрішні і зовнішні кути. Якщо робили все правильно, то вирізати перший кут вийшло. Можна приклеїти два кутових плінтуса до стіни. Якщо Ви обрали спосіб, клеїти на шпалери, то промажьте галтелі клеєм і прикладіть щільніше до стіни. Залишки клею можна видалити м’якою ганчіркою.

Також замажте клеєм щілини між стіною. Якщо ж ви вибрали спосіб кріпити стельові плінтуса до поклейки шпалер, то їх потрібно кріпити за допомогою шпаклівки. Шпаклівку нанесіть на жолобник за допомогою шпателя. І прикладіть щільніше до стіни.

Видаліть залишки шпателем або ж мокрою ганчіркою. Щілини теж можна забивати шпаклівкою. Ну що, готовий внутрішній і зовнішній кут?

Значить монтаж Галтель Ви робите правильно. Тепер беріть наступну планку і таким же макаром кріпите на стінку до приклеєному плінтусу, все залежить від обраного Вами способу. Коли розпочнете до наступного кутку, то гарненько відміряйте відстань, яку залишилося, і відріжте відсутню частину, все має бути дуже точно.

Незмінною залишиться сторона, яка йде стик в стик з плінтусом. І так вирізайте кожен кут. Коли все буде приклеєно, то їх можна буде пофарбувати під.

Удачи панове і пам’ятайте, що різати треба після визначення точного розміру.

Як різати стельовий плінтус?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!
Комментарии закрыты